Ambiciózní studenti šumperských škol

23.03.2019

Až se tihle studenti budou ucházet o zaměstnání, až se budou prezentovat svým nadřízeným, vždycky budou mít oproti průměru náskok. Proč? Protože prokázali, že pro úspěch jsou ochotni něco obětovat.
Jak jinak komentovat jejich přístup, když jarní prázdniny investovali do svého vlastního rozvoje a odjeli do italské Sulmony, partnerského města Šumperku, aby se zde setkali se svými italskými protějšky. S nimi výlučně v angličtině diskutovali o Evropské unii, jejím poslání, výhodách x nevýhodách a docela intenzívně se přitom dotkli italské kultury, kdy cestovali po okolí, navštívili muzeum, ochutnali italskou kuchyni ...
Na pětidenní pobyt "We are the Europe. Euroskepticismus? No, thanks!" odjelo v doprovodu pana starosty Spurného 19 studentů ze Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy, Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy a Střední školy železniční, technické a služeb.
Žáci navázali zajímavá přátelství, je na nich, jak je budou rozvíjet. Vedení města však mluví o tom, že bude chtít obdobnou akci uspořádat i tady, protože poznávání odlišných kultur a národností, zapojení cizích jazyků, to vše zarámované odkazem na Evropskou unii je něco, co Češi potřebují jako sůl.