AMAVET - šumperský IT inkubátor

11.01.2019

Tak nějak tušíme, že informační technologie přebírají hlavní roli ve více a více oborech, a proto pro rozvoj Šumperska bude důležité, jak se tento nástup podaří zachytit.
Jakýmsi technologickým inkubátorem se chce stát Centrum AMAVET (Asociace pro mládež, vědu a techniku), což je moderněji pojatý dům dětí a mládeže, jehož aktivity jsou zaměřeny na svět IT. Ředitel šumperské pobočky celorepublikové sítě Tomáš Smutný má se zdejším centrem sídlícím v nádherné prvorepublikové vile na Revoluční ulici smělé plány. Již dnes se zde děti v kroužcích učí programování robotů, webových stránek a pracují s technickými stavebnicemi. Postupně budou přibývat další aktivity seznamující žáky základních a středních škol s elektrotechnikou, konstrukcí robotů, počítačovou grafikou apod.
Co je taky důležité je to, že ředitel Smutný chce do centra přitáhnou i regionální technologické firmy, pro něž by se tohle místo mohlo stát jakýmsi inkubátorem talentů, sídlem zajímavých startupů, místem setkávání IT odborníků ..., prostě centrem, kde by se fantazii meze nekladly a mohlo by se zde narodit mnoho zajímavého.
Super iniciativa, ať se Silicon Valley začíná o svou pozici technologické metropole třást ;-)

Foto (zdroj): Matti Blume