5,5 milionů korun dal Zábřeh na nové chodníky

08.11.2019

Ale ano, chodníky, silnice, mobiliář, osvětlení, zeleň apod. jsou věci, jejichž údržbu a opravy považujete za naprostou samozřejmost a máte pravdu. Pokud se však shodneme na tom, že délka silnic a chodníků, stav laviček, košů, lamp a rozlehlost trávníků je nepochybně větší, než kolik bezpečně zvládne městský/obecní rozpočet, je fajn správné investice tohoto typu vždy kvitovat.
Tak třeba město Zábřeh jenom do chodníků letos investovalo přes pět a půl milionů korun. Motivace jsou zpravidla dvě. Buď se tím zvyšuje bezpečnost chodců anebo nový chodník navazuje na pokládky nových kanalizací a dalších rozvodů typu voda, internet, plyn či elektřina.
Největším projektem za 1,15 milionů korun byl 104 metrů dlouhý chodník v křižovatce ulic Sokolská a Sušilova. Další nové chodníky slouží dětem ze základní školy na Školské ulici, předškolákům z MŠ Zahradní, opravený povrch lahodí pěším v ulicích Kosmonautů, Kozinova, Na Hejtmance, Nerudova, Československé armády a Stanislava Lolka. Další probíhající akcí je rekonstrukce chodníku na Leštinské ulici, jež je spojena s novým plynovodem.
Inu, práce je hodně, peněz nedostatek, nezbývá než věřit, že úředníci dělají pro vylepšování infrastruktury maximum. Nám se zdá, že v Zábřehu to takhle funguje.

Foto (zdroj): archiv město Zábřeh