100 let zábřežských skautů

24.09.2019

Zpozornět by teď měli všichni ti, kteří mají děti nebo si pořízení téhle celoživotní radosti plánují. Řešíte a budete řešit, jak dětem zorganizovat mimoškolní čas, jaké kroužky jim naplánovat... samozřejmě po demokratické rodinné diskusi :-)
Pro lidi ze Zábřeha, vlastně nejen pro ně, máme jeden dobrý tip. Skauta. Je to záruka, že vašim dětem budou vštípeny velmi dobré hodnoty, jež se jim budou hodit po celý život. A třeba personální oddělení firem už dnes v životopisech uchazečů o práci skauting hodnotí velmi pozitivně. Ze skautů se rekrutují výborní zaměstnanci. A proč o tom píšeme teď? Jednak je září, ideální termín pro přihlášení se do oddílu, za druhé proto, že zábřežští skauti slaví 100 let svojí činnosti. A slaví to knihou, slaví to výstavou, slaví to činností... Jen považte, ve dvou střediscích (Zábřeh a Skalička) je v devíti oddílech téměř 200 dětí a okolo 70 dospělých skautů. Kromě toho se středisko Skalička pyšní novou základnou Olšanské hory, na kterou jí finanční částkou 1,5 milionů korun významně přispělo město Zábřeh a okolní obce Štíty, Horní Studénky a Olšany.
Když se pak podíváme na skauting celého okresu, tak v jedenácti střediscích je sdruženo přes 1200 skautek a skautů, a to už je významný počet dětí, které do sebe formou zážitků a her absorbují důležité dovednosti.
Gratulujeme zábřežským skautům ke stovce, všem skautům okresu Šumperk posíláme 'tři prsty nahoru'.

Foto (zdroj): archiv Žáby Zábřeh