100 let nejdůležitější školy v Šumperku

11.09.2019

Bylo by zajímavé spočítat, kolika tisícům lidí za svoji stoletou historii Gymnázium Šumperk vystavilo maturitní vysvědčení. A z kolika absolventů vyrostli úspěšní lidé? Pche, a kolik studentů do života ještě pošle.
Teď je potřeba téhle zásadní vzdělávací instituci ve městě pogratulovat ke stoletému výročí a nechat se pozvat na oslavy, které gymnázium připravuje na 17. až 21. září. Beseda, dny otevřených dveří, setkání zaměstnanců, a hlavně společenský večer, tam všude bude příležitost bilancovat historii, diskutovat současnost a přemýšlet o budoucnosti. Jak možná cítíme, český vzdělávací systém není v optimální formě a vedení školy v čele s panem ředitelem Milanem Macečkem musí reagovat na reálný svět. Připravovat studenty na dramatický rozvoj technologií, velkou poptávku globálního světa po tzv. měkkých znalostech, přechod firem na průmysl 4.0 a další výzvy. Holt, z gymplu se ponejvíce rekrutují budoucí lídři a mnozí z nich se stanou "šoféry" auta zvaného Šumperk, tak nám na tom záleží.
Tak co přát gymnáziu do druhé stovky? Motivovaný učitelský sbor, dostatečný přísun po vzdělání lačných studentů a dobrého ministra školství ;-)

Foto (zdroj): archiv Gymnázium Šumperk