500 zaměstnanců ve Forbesem oceněných firmách

11.05.2021

Rádi bychom sledovali rozšiřující se počet firem z okresu Šumperk figurujících v nejrůznějších žebříčcích, ale jsme realisté, proniknout mezi top rodinné podniky Česka vyžaduje roční tržby přes 200 milionů korun, to už není úplná legrace.

Se vší pokorou tedy bereme, že přes trable podnikatelů s protipandemickými opatřeními figurují tři zdejší soukromé společnosti v žebříčku rodinných firem ČR, který každoročně sestavuje časopis Forbes. Společně dávají na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku práci nejméně pěti stovkám pracovníků a na tržbách dělají něco kolem 1,5 miliardy. To vypadá na hodně slušný oddíl ;-) Oddíly, tři.

Dva bludišťáky získává ten, kdo poznává, že mluvíme o lázeňském řetězci Royal Spa (94. příčka), který vlastní Termální lázně Velké Losiny, loštické strojírenské firmě ZLKL (112. příčka) rodiny Brázdilových a zábřežští oknaři Sulko (123. příčka) rodiny Suchánkových.

Vedle Royal Spa, ZLKL a Sulko pochopitelně registrujeme i další soukromé společnosti, kde si všímáme třeba jejich inovačního potenciálu, a též jsou tam velmi zajímavé příběhy. Sledujte positivSU, věnujeme se i jim.