Moc fandíme všem místním výrobcům, kteří si tolik zakládají na tom, že jejich produkty vznikají tady na Šumpersku a Zábřežsku, že mají na prvním místě kvalitu a lokálnost surovin, a že se při tom všem snaží být ještě co nejohleduplnější k životnímu prostředí. Koneckonců právě splnění těchto atributů je vstupenkou do katalogu regionálních výrobků,...

Tohle jsou hrozně milé věci, napsat o VISTAFILM s.r.o. už jsme se dávno chystali. Teď je tu skvělá příležitost připomenout šumperskou produkční společnost manželů Ivy a Lubomíra Hlavsových. Ti mají léta zkušeností z oboru dokumentární a hrané televizní tvorby, teď nejčerstvěji je to na celovečerním filmu Jako letní sníh.

Do klasické ekonomie dostal slovo inovace americký ekonom českého původu Josef Alois Schumpeter. Inovace znamená vylepšení, modernizace, zdokonalení..., to je pro každou firmu klíčová dovednost a možná právě proto nám tolik záleží na mapování toho, jak moc inovativní je okres Šumperk, lépe řečeno soukromé podniky v něm.

Prosinec a leden jsou dle českých tradic měsíce domácích zabíjaček a uzení. Přijde nám fajn vám říci, že právě k tomu uzení vám může jako pomocník dost dobře posloužit, mnoho let posloužit, teploměr ze šumperského podniku APATOR METRA s.r.o.
Kdo o firmě slyší poprvé nás překvapuje, ale budiž ;-) Předkládáme pár faktů o jednom z největších výrobců...

Je logické a očekávatelné, že se v regionu nejsilnější firmy zapojují do věcí jdoucích za hranice jejich byznysu. Ačkoli kdy chcete s jistotou tvrdit, že to a to už není jejich byznys ;-)
Jeden z významných zaměstnavatelů Šumperska Pars nova, jinak výrobce a opravář kolejových vozidel, člen skupiny Škoda Transportation, má úzkou vazbu na Střední...

Zábřeh si připsal jeden krajský úspěch na prestižní podnikatelské soutěži Firma roku, která v České republice běží už 15 roků, a kromě celostátního kola hledá zajímavé podnikatele i v regionech.
Za rok 2020 si ze slavnostního (online) vyhlášení Vodafone Firma roku 2020 Olomouckého kraje odnesl krásné stříbro Olin Bezchleba. Jeho Designfoods s.r.o....

Je to tak, autentické podnikání je to nejudržitelnější podnikání na světě. Už mnoho let to přesně takhle dělá šumperský výrobce outdoorového oblečení Tilak Romana Kamlera. A dlouhodobě mu to v dobrém smyslu slova žerou zákazníci. Jasně, na prvním místě je kvalita samotných výrobků, ale hodně vysoko pak je uvěřitelnost podnikatelského příběhu. Ten...

Tak to s těmi hospodami zase moc nevypadá :-( Tím více na řadu přichází pivo v lahvi, a tady tedy může zdejší provenience velmi dobře posloužit, výrobní program Pivovaru HOLBA je pestrý. A pro vánoční trh o jedno pivo pestřejší.
Pivo Holba Sváteční horský ležák je totálně limitovaná edice, jíž se se vyrobilo pouze pár tisíc multipacků o osmi...

Myslíme, že Dolní Morava to má tak "fifty:fifty", polovina lidí kvituje, že tu takový areál máme, polovina se vzteká, že je to na úkor přírody a tak. Neděláme arbitra, obě strany mají kus pravdy.
Už pár let na druhé straně kopce organicky roste (nejen) zimní středisko Kraličák, za jehož rozvojem stojí úspěšný bio farmář Dušan Juříček. Ten si vzal...

Je dost dobře možné, že positivSU má z téhle věci větší radost než samotný Jirka Giesl, jenomže my prostě považujeme českou verzi časopisu Forbes za nejkvalitnější čtení, které každý měsíc koupíte v trafice, no tak se radujeme.
Radujeme, že v listopadovém čísle na straně 39 najdete rozhovor s majitelem rodinné kavárny Pikola, která udává směr...

Opravená silnice na Červenohorské sedlo je vyhlášeným "tréninkovým okruhem" pro mnohé motorkáře, ovšem v srpnu se klikatící serpentiny staly kulisami výrazně pozitivnějšího dění.
Jedna z nejobdivovanějších českých značek Škoda Auto v zatáčkách silnice č. 44 natáčela televizní reklamní spoty a videa pro sociální média. V hlavní roli byl ikonický...

Ten legislativní a společenský tlak na globální společnosti, aby investovaly do čistších technologií je patrný a nám to dává smysl třeba proto, že velké společnosti mají sílu věci opravdu měnit a inspirovat ty menší.
Musíme tedy zatleskat šumperské pobočce nadnárodního TDK Electronics, která zainvestovala asi 1,6 milionů korun do pořízení ekonomicky...

Nepotřebujete být žádní intelektuálové, abyste prokoukli naši slabost pro hanušovický pivovar. S otevřenými ústy hltáme každou dobrou věc vzešlou z prostředí sladu a chmele, tak vás dneska "obtěžujeme" s velmi příjemnou zprávou o vysázení dalších 400 stromků v našich milovaných Jeseníkách.
Zaměstnanci Holby už od roku 2005 každý rok chodí se...

Ekonomové varují před negativními dopady koronavirového přibrždění země, víc než kdy jindy jsou cenné zprávy o nových zakázkách pro šumperský Pars nova, člena skupiny Škoda Transportation.
Asi tak 137 milionů korun v Šumperku utratí národní dopravce České dráhy, který si tu nechá zmodernizovat 9 lůžkových vozů. Ty budou po následné homologaci...

Pro nás jsou tyhle drobnosti neskonalou radostí, protože k nim dochází jedině tehdy, stojí-li na opravdové kvalitě. No, a v tu chvíli to nejsou drobnosti, ale velké věci. Ale dost jinotajů, pojďme si zkrátka říct, že staroměstské PROBIO je nejlepší ve svém oboru a basta.
Pořad Herbář má na obrazovkách České televize už svoji osmou řadu, a i tou...

Je to jedna z oblastí, na které by mělo Šumpersko, Zábřežsko i Mohelnicko pracovat, aby se sunuli kupředu - dostávat k podnikání více mladých lidí. Nemáme to tolik v povaze, nepodporuje to v nás konzervativní školský systém, ale je to potřebné, živnostníci a malé podniky jsou důležitým dílkem skládanky zvané národní hospodářství. A platí to...

Je docela možné, že už se trochu ztrácíte v tom, kolik a jakých ocenění v posledních letech brala některá piva hanušovického pivovaru. Buďte v klidu, my taky.
Každoročně na konci září vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven vítěze nejvýznamnější degustační soutěže roku - České pivo a i na jubilejním 20. ročníku uspěl Pivovar HOLBA, který v tomhle...

Podle odhadů OSN bude svět za 30 let potřebovat o 70 % vyšší zemědělskou produkci, aby uživil těch očekávaných 10 miliard lidí. Zajímavá zpráva hlavně pro farmáře a zemědělce, jejich podnikání by taky na Šumpersku mohlo v následujících dekádách docela růst.
Pro náš region je to šance dvojnásobná, protože v Rapotíně máme jednu významnou zemědělskou...

Máme rádi propagátora lokálních výrobků 'JESENÍKY - originální produkt'. Tahle značka propůjčuje certifikáty osvědčující regionálnost toho kterého zboží nebo služby a dlouhodobě přispívá k propagaci Jesenicka mezi místními i návštěvníky regionu.
Desítky subjektů ze Šumperska jsou hrdými nositeli označení 'JESENÍKY - originální produkt' a s dýňovou...